Finance

Pardubice po kritice zmírnily podmínky privatizace bytů
(Česká televize, 29.července 2015)

    Pardubice se zbavují dalších městských bytů. Jejich údržba se totiž podle radnice nevyplácí. Město chce dokončit privatizaci započatou před sedmi lety. Prodej v dražbě navzdory vůli současných nájemníků ale kritizovala opozice. Zastupitelé nakonec schválili podmínky, které by hlavně starší lidi o bydlení připravit neměly.


Připravte se u penzijního připojištění na patnáctiprocentní daň
(idnes.cz, 26. března 2008)

    Penzijní připojištění se státním příspěvkem od svého vzniku získává větší a větší oblibu. Jak ale penzijní připojištění funguje a v čem jsou jeho přednosti a nedostatky? V určitých případech musíte například zaplatit daň nebo dokonce vrátit státní podporu.


Reforma postihne i příspěvky zaměstnavatelů na penzi
(idnes.cz, 3. prosince 2007)

    Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění nebo životní pojištění patří mezi nejrozšířenější formy benefitů pro zaměstnance. Zaměstnavatel si peníze, kterými zaměstnanci přispěje, převádí do nákladů, zaměstnanec je nemusí danit. Jsou však určité limity, které nelze překročit. Tyto limity se od příštího roku změní.


Abyste po úrazu nebyli pojistným plněním nemile překvapeni
(idnes.cz, 4. října 2007)

    Určitě znáte ze svého okolí někoho, kdo dostal za pojištěný úraz jen směšnou částku. I když byl přesvědčený, že měsíčně platí na pojistném dost. V čem je tedy problém? Chyb mohl udělat několik. Poradíme, jak se jich vyvarovat.


LIDOVÉ NOVINY
(10. září 2007)

    Povinné ručení o tisíce levnější


Jaký je princip stavebního spoření?
(idnes.cz, 19. července 2007)

    Stavební spoření zažívalo svoji největší slávu v začátcích od doby svého vzniku, tj. od roku 1993, až do změny zákona, ke které došlo k 1.1.2004.


Pozor na zbytečné rušení výhodných smluv stavebního spoření
(idnes.cz, 19. července 2007)

    Smlouvu o stavebním spoření nemusíte rušit, jak se vám bude již brzy snažit vnuknout agent spořitelny. Naopak, máte šanci i nadále využívat výhodných podmínek a vydělávat na jednom z nevýnosnějších spoření na trhu.


Jak vybrat správné pojištění: nevěřte lživým reklamám
(idnes.cz, 4. června 2007)

    Vybrat správné životní, či úrazové pojištění není jen tak. Pro někoho může být životní pojištění naprosto zbytečné, pojišťovny nás zahlcují reklamami na nové a nové produkty. Vždy je třeba dobře zvážit nabízené podmínky. Na příkladu si ukážeme, jak při výběru postupovat.


Optimalizujte své finance a ušetřete
(idnes.cz, 5. března 2007)

    Manželé Vandovi řeší to, že mají mnoho finančních produktů: stavební spoření, penzijní připojištění, i životní pojištění. Proto se rozhodují, jaké finanční produkty budou pro každého člena rodiny prioritou. Nepostupovali bezhlavě při podepisování tolika smluv?


Na povinném ručení lze ušetřit i pár tisíc za rok
(idnes.cz, 21. prosince 2006)

    Bez povinného ručení nesmíte s autem vyjet na silnici. Tím pádem se na vás jako na majitele vozu vztahuje náklad v podobě platby povinného ručení. Nemělo by vám být ovšem jedno, kolik za tento produkt zaplatíte. Bez dobrého výběru si totiž pořádně připlatíte. Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?


Kde nejvíce naspoří vaši rodiče a prarodiče
(idnes.cz, 27. listopadu 2006)

    Možná, že i vaši příbuzní neví co s volnými penězi a nechávají je ztrácet hodnotu na běžných účtech. Přitom se jim ovšem nabízí produkty se státním příspěvkem, který jim peníze kvalitně zhodnotí. Který ovšem zvolit a proč?


©Copyright 2008 TaL