Ostatní

2013-2016 | Archiv |
Zastupitel chce nahlédnout do bankovních výpisů obce, ta mu to odpírá
(Česká televize - Události v regionech, 25.února 2015)

    Opatovice nad Labem – Zastupitel chce stále nahlédnout do bankovních výpisů obce.


V Opatovicích nad Labem je, zdá se, jasno. Pokračovat by měl starosta i místostarosta
(Pardubický deník, 4.listopadu 2014)

    Opatovice nad Labem - Povolební vyjednávání v Opatovicích nad Labem je, zdá se, u konce. Vypadá to, že stávající vedení obce by mělo ve svých funkcích pokračovat i následující čtyři roky.

Zastupitel má právo znát obecní účty. Starosta chce poplatek 16 tisíc
(Česká televize, 5.srpna 2014)

    Opatovice nad Labem – Zastupitel Opatovic nad Labem Radek Šejvl usiluje už přes rok o možnost nahlédnout do obecních bankovních účtů. Rád by jako volený zástupce veřejnosti měl přehledu o toku obecních financí. Nejprve mu byla tato možnost zamítnuta s odůvodněním, že dokumenty mohou obsahovat citlivé osobní údaje. Krajský úřad ale jeho následnou stížnost vyhodnotil jako oprávněnou a postup vedení obce označil za nesprávný.


Rozpočet byl přijat s chybami, na vině je prý vedení Opatovic
(Pardubický deník, 23.dubna 2014)

    Opatovice nad Labem - Chybné částky se lišily o 200 tisíc korun. Podklady prý byly zastupitelům dodány pozdě.


Na tradiční jarmark tentokrát dorazila i Černocká s Uhlířem
(Pardubický deník, 1.října 2013)

    Opatovice nad Labem - V opatovické místní části Pohřebačka se konal už třetí ročník Pohřebačského jarmarku. Počasí organizátorům opět vyšlo, ráno se teploty pohybovaly těsně nad nulou, ale přes den už bylo příjemně teplo. Na akci dorazilo podle našich informací přibližně 2500 lidí. „Termín pro konání akce jsme zvolili vždy ve státní svátek 28. září, ať se jedná o volný den v týdnu nebo o víkendu. V letošním roce jsme akci pořádali v sobotu. Byli jsme tak vystaveni obrovské konkurenci mnoha dalších akcí, které se konaly v blízkém i širokém okolí. Každý, kdo u nás byl, ale potvrdil, že si Pohřebačský jarmark našel své návštěvníky," řekl Deníku jeden z organizátorů akce Radek Šejvl.


Jsem zručná, baví mě dělat rukama cokoliv,' říká Černocká
(Pardubický deník, 28.září 2013)

    Opatovice nad Labem – Východní Čechy, Opatovice nad Labem /ROZHOVOR/ – Jednou z hvězd sobotního Pohřebačského jarmarku bude také populární zpěvačka Petra Černocká, kterou nejvíce proslavila role Saxany ve filmu Dívka na koštěti. V současnosti se věnuje především country hudbě, baví ji ale také manuální práce.©Copyright 2011 TaL